Highlighted programs


Circuit Des Yeux (US) + Leto s Monikou (SK/CZ) A4 - priestor súčasnej kultúry 21. lis 18 20:00
Dvojkoncert výrazných pesničkárskych osobností bude jedným z vrcholov hudobnej jesene v A4. Americká avantgardná speváčka a skladateľka Haley Fohr po prvýkrát vystúpi ako Circuit des Yeux po prvýkrát na Slovensku a rovno aj so sprievodnou kapelou. Leto s Monikou je nielen názov Bergmanovho filmu, ale aj nový pesničkový projekt Moniky Midriakovej (predtým Monikino kino).
Divadlo SkRAT: Extrakty a náhrady A4 - priestor súčasnej kultúry 22. paz 18 20:00
Inscenácia, ktorá získala ocenenie medzinárodnej poroty, GRAND PRIX, Cenu bratislavského diváka na festivale Nová dráma a bola nominovaná na Cenu Nadácie Tatra banky.
Jiří Bartovanec - Entropy A4 - priestor súčasnej kultúry 23. paz 18 20:00
V tanečnom sóle ide o pristorové hľadanie svojej vlastnej identity. Priestor, ako klietka, v ktorej ide o hru svojich vlastných možností a ich vytrvalosti v izolovanom a predsa plnom ale zahmlenom svete. Ježko v klietke a jeho pokusy o vymanenie sa z nej. Niekedy je to zvuk, niekedy svetlo a inokedy samotná spoveď. Kde sa nachádza fikcia a realita nie je podstatné, ale kedy sa otvorá a zatvára brána našich vlastných ja?

Our Programs


Divadlo J.K.Tyla (Plzeň): Patricia Highsmith - Talentovaný pán Ripley A4 - priestor súčasnej kultúry 24. paz 18 20:00
Strhujúci príbeh talentovaného, ale značne neukotveného madíka Toma, ktorý túži po bahatstve a predovšetkým po uznaní. Na dosiahnutie svojho cieľa je schopný hrať tú najriskantnejšiu hru. Psychologický thriller, v ktorom je Tom Ripley, ako muž, ktorý chcel byť niekým iným, je v súčasnejs poločnosti, ktorá žije paralelné životy, vrcholne aktuálny.

Divadlo Tygr v tísni (Praha): Tomáš Loužný - Synáčci A4 - priestor súčasnej kultúry 25. paz 18 20:00
Hra inšpirovaná románom Roberta Musila Zmatky chovance Törlesse, autobiografiou Thomasa Bernharda Obrys jednoho života a poviedkami Reinera Maria Rilkeho.
Divadlo SkRAT: Umri, skap a zdochni A4 - priestor súčasnej kultúry 26. paz 18 20:00
Optimistický smrtonosný opus o tom, že futbalové mužstvá sa rozpadávajú, Boh nemá rád bezbranných a masochizmus je úžasná vec! Ďalej o obdivuhodnej schopnosti zamilovať sa niekoľkokrát denne do rôznych žien, ale aj o tom, že nie každý je schopný uniesť toľko vstupov a výstupov. Tiež o špecifikách slovenskej tantry, fenoméne inteligentnej milenky, zvestovaní príchodu Nového človeka a iných pozoruhodnostiach…


Splnený zem, Mikoo, Troi Boglesseoure / Wolf Solent A4 - priestor súčasnej kultúry 27. paz 18 20:00
Večer "posunutého pesničkárstva" uvedie tri osobité autorské projekty.
Poľské tanečné divadlo: ŻNIWA / Žatva A4 - priestor súčasnej kultúry 30. paz 18 20:00
Poľské divadlo tanca bolo založené v roku 1973 ako profesionálny autonómny umelecký kolektív, ktorý odvtedy rozvíjal svoj výraz v rôznych žánroch - od baletných spektáklov až k súčasnému tanečnému divadlu charakteristickým prepájaním žánrov, prelínaním a stieraním technických aj štylistických hraníc. Poľské divadlo tanca sa oslobodilo od tradičných výrazových prostriedkov a metód a dalo prednosť interdisciplinarite, využívaniu neobjavených divadelných priesotrov a kreatívnemu využitiu improvizácie ako procesu tvorby.

Floex (CZ) & Tom Hodge (UK) + Virtuální symfonický orchestr: A Portrait of John Doe A4 - priestor súčasnej kultúry 6. lis 18 20:00
Český hudobník Tomáš Dvořák alias Floex prichádza s novým projektom, ktorý vytvoril v spolupráci s britským klaviristom a skladateľom Tomom Hodgeom

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google