Besondere Programme


Hervorgehobene Programme


Divadlo SkRAT: Tiene pochybností A4 - priestor súčasnej kultúry 28. Schon 19 20:00
Politicky nekorektný kabaret o minulosti, prítomnosti a neschopnosti. Inscenácia chce byť zároveň aj “Ódou na spoluprácu”.
Tashi Wada Group feat. Julia Holter & Corey Fogel (US), Line Gate (SK) A4 - priestor súčasnej kultúry 3. Apr 19 20:00
Skladateľ a performer Tashi Wada prináša z L.A. so skupinou svoju víziu hudby, ktorá by mala byť podľa neho taká priama, ako sa len dá. Minimalisticky jednoduchá a pritom silná, až mystická.
Divadlo SkRAT: Umri, skap a zdochni…!!! A4 - priestor súčasnej kultúry 4. Apr 19 20:00
Autorské divadlo pôvodnej slovenskej tvorby

Unsere Programme


Handa Gote: DIE RACHE (CZ) A4 - priestor súčasnej kultúry 10. Apr 19 20:15
Psychedelický western z česko-nemeckého pohraničia. Dve ženy a dvaja muži, ktorých spája zločin a túžba po odplate. Príbehom o pomste sa Handa Gote zamýšľajú nad tenkou vrstvou, ktorá oddeľuje civilizovaný povrch od animálneho vnútra. Stačí drobné zakolísanie a surová živočíšna podstata sa obnaží.

CocoonDance: MOMENTUM (DE) A4 - priestor súčasnej kultúry 11. Apr 19 20:15
V predstavení MOMENTUM sa traja tanečníci dostávajú na hranicu svojich fyzických možností. Poháňaní pulzujúcimi beatmi a zjednotení rytmom, rýchlosťou, svetlami a horúčkovitými pohybmi vytvárajú hypnotickú energiu, ktorá akoby ich spájala s publikom v spoločnom stupňujúcom sa kinestetickom zážitku.
Renana Raz: WART (IL) A4 - priestor súčasnej kultúry 12. Apr 19 20:15
WART je miesto stretnutia medzi dvoma extrémami ľudského vedomia: vojnou a tvorbou. Je to proces vytvárania alternatívnej reality, pozostávajúcej z obrazov a prvkov, ktoré si spájame s vojnou. WART ich vytrháva z kontextu, vytvára pre ne novú syntax a umiestňuje ich do nového, fantastického lepšieho sveta. Tento svet sa chce vymaniť z reality, chce premeniť súčasnosť na večnosť, automatické na nepredvídateľné a odpudivosť v krásu. Všetko, čo sa vo WART odohráva, rezonuje ozvenami reality, no nie je viazané jej pravidlami. V nespútaných sekvenciách, v divokej predstavivosti, v hororoch, ktoré sa odohrávajú tam vonku, vzniká nový dej.


kfQW / ME-SA: MAN SHAPE REVISED 2019 (CZ/NO) A4 - priestor súčasnej kultúry 13. Apr 19 20:15
Premiéra Čo vnímame ako mužské a mužné? MAN SHAPE REVISED 2019 sa pohráva s témou mužstva, balansujúc pritom činy a vnemy. Predstavenie pôvodne vzniklo v roku 2011 ako sólo pre muža, tanečníka Daniela Raceka. V roku 2019 sa vracia rozšírené na dvojité sólo najprv pre muža, potom pre ženu. Nosnou témou sa tak stáva nielen naše vnímanie vlastností muža, ale aj vlastností ženy – a ich prelínanie.
NU DANCE FACE SK CZ A4 - priestor súčasnej kultúry 14. Apr 19 20:15
Večer patriaci najmladšej generácii tanečníkov a choreografov zo Slovenska a Česka, o ktorých podľa Nu Dance Festu ešte budeme počuť.

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google