PRO-TÉZA Sláva Daubnerová: Solo lamentoso (Slovensko)

Festival „Pro-téza“ prináša od roku 2010 do Bratislavy inovatívne divadelné projekty zahraničnej a domácej scény. Do svojho programu zaraďuje len predstavenia, ktoré sú výsledkom kolektívnej alebo participatívnej autorskej tvorby s dôrazom na kvalitu, inovatívnosť a aktuálnosť. Po jednotlivých predstavenia sú besedy s tvorcami, vďaka čomu majú diváci možnosť nahliadnuť do zákulisia tvorby. Atmosféru festivalu dotvára sprievodný program.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, regionálna dotačná schéma Bratislavského samosprávneho kraja, Poľský inštitút v Bratislave, Goetheho inštitút, České centrum.
Vypredané

Kúpte si vstupenky


 

Autorka, réžia, scéna a kostýmy, účinkuje: S. Daubnerová, Choreografia: R. Ptačin, Hudba a zvukový, Dizajn: M. Gyárfáš, Svetelný dizajn: S. Šmálik

Inšpiráciou inscenácie slovenskej performerky a režisérky je bizarný príbeh ženy, ktorá sa rozhodla bojovať so štekotom susedkinho psa počúvaním hudby. „Spievajúci dom“ vzbudil rozhorčenie nielen obyvateľov Štúrova, ale i veľký záujem médií. Banálny susedský spor však veľmi rýchlo prerástol do otvoreného boja osamelej ženy s takmer celým mestom.

Spoveď pani Evi N. otvára nadčasové témy, akými sú nejednoznačnosť pravdy a boj jednotlivca so spoločnosťou. Skrytý i otvorený boj však môže mať rôzne podoby i rôzne následky. Prepojenie autentického materiálu s výpovednou choreografiou, sugestívnou hudbou a akčným svetelným dizajnom vytvára inscenáciu na pomedzí dokumentárneho, pohybového a výtvarne štylizovaného divadla.   

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a regionálna dotačná schéma Bratislavského samosprávneho kraja.

 

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google