PRO-TÉZA 2017 Teatr Žydowski (Poľsko) Židovskí herci (Jewish Actors)

Medzinárodný festival autorského divadla
Festival autorského divadla predstavuje inovatívne divadelné inscenácie domácej a zahraničnej scény. V spektre scénických podujatí je unikátny tým, že prináša výhradne tvorbu, ktorá nespracúva cudzie námety, ale pracuje s vlastnými témami a textami.

Pro-téza, festival autorského divadla, si nachádza v množstve jesenných kultúrnych podujatí každý rok svojich priaznivcov a do kultúrneho priestoru A4 na Karpatskej ulici, ktorým nechýba odvaha zúčastniť sa divadelného dobrodružstva a vychutnať si divadlo, ktoré na Slovensku bežne nie je uvádzané.

Nad 8. ročníkom festivalu, v roku 2017, prevzal záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Pavol Frešo.

Organizuje Divadlo SkRAT.

Festival Pro-téza 2017 podporil ako hlavný partner z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Regionálna dotačná schéma Bratislavského samosprávneho kraja. Partnermi festivalu sú: Poľský inštitút, České centrum, A4 - priestor súčasnej kultúry.

Kúpte si vstupenky


 

Utorok / 20.00 / divadlo / 7 € / 5 € študenti

 

Réžia A. Smolar, Text M. Buszewicz, Scénografia a kostýmy A. Met, Živá hudba D. Korzeniecka, Asistentka réžie P. Lombarowicz, Účinkujú R. Kluge, M. Kuźnik, J. Rzączyńska, I. Rzeszowska, M. Trybalska, J. Walczak

 

“V najlepšom prípade je židovský herec skutočne židovský. A musí dobrým hercom. V prípade, že nie je dobrým hercom, mal by byť aspoň dobrý Žid.”

 

Židovskí herci je inscenáciou o skupine ľudí, ktorí si nie sú istí svojou identitou. Spojené je to s minulosťou, ale aj prítomnosťou. Šesť hercov v inscenácii rozpráva svoje vlastné príbehy. Nikto z nich samozrejme nehovorí pravdu. Sú autentickí, ale nie nevyhnutne presní. Môže byť herec, v podstate interprét, plne dôveryhodný?

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google