PRO-TÉZA 2017 Hotel Europa (Portugalsko) Portugalsko nie je malá krajina (Portugal is not a small country)

Medzinárodný festival autorského divadla
Festival autorského divadla predstavuje inovatívne divadelné inscenácie domácej a zahraničnej scény. V spektre scénických podujatí je unikátny tým, že prináša výhradne tvorbu, ktorá nespracúva cudzie námety, ale pracuje s vlastnými témami a textami.

Pro-téza, festival autorského divadla, si nachádza v množstve jesenných kultúrnych podujatí každý rok svojich priaznivcov a do kultúrneho priestoru A4 na Karpatskej ulici, ktorým nechýba odvaha zúčastniť sa divadelného dobrodružstva a vychutnať si divadlo, ktoré na Slovensku bežne nie je uvádzané.

Nad 8. ročníkom festivalu, v roku 2017, prevzal záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Pavol Frešo.

Organizuje Divadlo SkRAT.

Festival Pro-téza 2017 podporil ako hlavný partner z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Regionálna dotačná schéma Bratislavského samosprávneho kraja. Partnermi festivalu sú: Poľský inštitút, České centrum, A4 - priestor súčasnej kultúry.

Kúpte si vstupenky


 

Hotel Europa (Portugalsko)

Portugalsko nie je malá krajina (Portugal is not a small country)

Pondelok / 20.00 / divadlo / 7 € / 5 € študenti

Réžia a interpretácia A. Amálio, Asistentka réžie, choreografia T. Havlíčková, Hudobná interpretácia P. Salvador, Scénografia P. Silva

 

Dokumentárna inscenácia, ktorá je kritickou reflexiou kolonializmu, štúdií identity a hľadania pravdy. V roku 1974 skončilo najdlhšie európske impérium, ktoré trvalo 500 rokov a súčasne sa v Portugalsku po 48 rokoch rozpadla fašistická diktatúra. Niektorí politici by chceli Európu transformovať do pevnosti, ktorá nedovolí cudzincom, utečencom a nikomu cudziemu vstúpiť a žiť na ich území. Vzostup rasizmu a slogan “Európa iba pre Európanov” by sme mohli porovnať s minulosťou, kedy Európania kolonizovali, ponižovali domorodcov z kolónií. Každá zem má históriu, ktorú oslavuje a históriu, na ktorú by radšej zabudla.

 

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google