PRO-TÉZA 2017 Divadlo Bitef (Srbsko) Sloboda: Najdrahšie kapitalistické slovo (Freedom: The most expensive capitalist word)

Medzinárodný festival autorského divadla
Festival autorského divadla predstavuje inovatívne divadelné inscenácie domácej a zahraničnej scény. V spektre scénických podujatí je unikátny tým, že prináša výhradne tvorbu, ktorá nespracúva cudzie námety, ale pracuje s vlastnými témami a textami.

Pro-téza, festival autorského divadla, si nachádza v množstve jesenných kultúrnych podujatí každý rok svojich priaznivcov a do kultúrneho priestoru A4 na Karpatskej ulici, ktorým nechýba odvaha zúčastniť sa divadelného dobrodružstva a vychutnať si divadlo, ktoré na Slovensku bežne nie je uvádzané.

Nad 8. ročníkom festivalu, v roku 2017, prevzal záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Pavol Frešo.

Organizuje Divadlo SkRAT.

Festival Pro-téza 2017 podporil ako hlavný partner z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Regionálna dotačná schéma Bratislavského samosprávneho kraja. Partnermi festivalu sú: Poľský inštitút, České centrum, A4 - priestor súčasnej kultúry.

Kúpte si vstupenky


 

Streda / 20.00 / divadlo / 7 € / 5 € študenti

 

Autorky a účinkujúce M. Pelević, O. Dimitrijević, Choreografia I. Koruga, Hudba A. Đorđević,

Kostýmy L. Dragović, Video D. Petrović, Technický manažér L. Radivojević, Stage manažérka M. Jovanović, Svetelný dizajn D. Đurković, I. Milenković, Zvuk M. Vladić, Jugoslav Hadžić, Výkonní producenti D. Jovović, O. Kecojevic, J. Janjić

Inscenácia inšpirovaná autorským výskumom v naiizolovanejšej krajine sveta, ktorá spochybňuje myšlienku slobody v čase stále intenzívnejšieho globalizácie. Unikátna inscenovaná prehliadka Severnou Kóreou, ktorá vyvoláva otázok, ako odpovedí. Kam siahajú hranice nášho myslenia, podmienené konštantnou propagandou a kontextom, z ktorého pochádzame? Nakoľko relatívny je pojem slobody a ako ho určuje sociálno - kultúrny kontext?

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google