What the hell the censorship in contemporary art is? - Lenka Kukurová (SK)

NOVÝ ROK ZAČNEME PEKNE Z OSTRA A POMENUJEME PNUTIE MEDZI POLITIKOU A SÚČASNÝM UMENÍM PRAVÝM MENOM – CENZÚRA.

Kúpte si vstupenky


 

Čo do pekla cenzúra v súčasnom umení je?

27.01.2016 | Štart: 19:00 | Vstup: 2€

A4-priestor súčasnej kultúry v spolupráci s alt30collective uvádzajú úspešný formát What the hell***is?, ktorý sa po košickej Tabačke Kulturfabrik presunul do Bratislavy a Prahy. Každý mesiac prinesieme čerstvé témy z oblasti súčasnej vizuálnej kultúry, hudby, ale taktiež sa budeme zaoberať ʺnezodpovedanými otázkamiʺ z oblasti verejného života, ktoré s kultúrou súvisia.

NOVÝ ROK ZAČNEME PEKNE Z OSTRA A POMENUJEME PNUTIE MEDZI POLITIKOU A SÚČASNÝM UMENÍM PRAVÝM MENOM – CENZÚRA.
Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že cenzúra sa z umenia po novembri 1989 vytratila. Pravdou však je, že očividnú cenzúru nahradili skryté mechanizmy kontroly. Patrí medzi nich seba-cenzúra, tiché odstránenie diel z výstav, či zastavenie financovania. Nepriame útoky na umeleckú slobodu sú stále prítomné a postihujú kritické umelecké projekty. Prednáška predstaví príklady cenzúry umenia v demokratických podmienkach.

Lenka Kukurová (1978) vyštudovala dejiny umenia v Bratislave a v Prahe, momentálne pracuje v galérii súčasného umenia v Lipsku. Zameriava sa na prepojenie politiky, aktivizmu a súčasného umenia. Je spolukurátorkou pražskej galérie Artwall zameranej na politické umenie vo verejnom priestore.
http://www.artwall.cz/

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google