SUPERSILENT (NO), RASHAD BECKER (DE) / ELI KESZLER (USA), PALMOVKA (SK)

Druhý z cyklu koncertov inšpiratívnej hudby FRESH AIR v A4.

Kúpte si vstupenky


 

SUPERSILENT (NO)
Fenomenálnu nórsku zostavu Supersilent tvoria trubkár Arve Henriksen, elektronik Helge Sten (a.k.a. Deathprod) a klávesák Ståle Storløkken. Éterické, melancholické aj extatické, s prvkami jazzu aj ambientu, no vždy úplne improvizované – ich vystúpenia bývajú výnimočným zážitkom. Kapela patrí už od roku 1997 k tomu najlepšiemu, čo severská scéna ponúka. Na Slovensku naposledy hrali na festivale NEXT 2004 a boli to neopakovateľné chvíle.

https://en.wikipedia.org/wiki/Supersilent


---------
RASHAD BECKER (DE) / ELI KESZLER (USA)
Zvukový inovátor Rashad Becker hral na Slovensku po prvýkrát na festivale NEXT. Nové hudobné svety teraz budevytvárať v čerstvej kombinácii s virtuóznym newyorským bubeníkom, skladateľom a umelcom Elim Keszlerom.
V štúdiu Dubplates & Mastering si Becker vypestoval reputáciu ako jeden z najvyhľadávanejšich zvukových inžinierov na poli elektronickej hudby a jeho meno na obale vždy znamenalo aj nesporné kvality samotnej nahrávky, ktorá prešla jeho selekciou, aby ju následne dotiahol do úspešného konca. Jeho vlaňajší album Traditional Music of Notional Species vol.1 je odvážna sónická jazda, kde sa Rashad Becker snaži synteticky napodobiť zvuky, ktoré už predtým možno existovali, avšak ich konečným výsledkom je nahliadanie na objekt z iného uhlu. Tvrdí, že každý zvuk postavou sám o sebe a zároveň vzniká akousi myšlienkovou sonifikáciou. Výsledkom je hudba, ktorá poslucháča neprestáva udivovať štrukturálnym vývojom, rozkladom toho pôvodného a zároveň strhujúcou a nápaditou kompozíciou.
http://www.clunk.de/

Eli Keszler is an American percussionist, composer, and visual artist based in New York City. Known for creating complex sound installations involving piano wire and other mechanisms to accompany his live performances, the shows sometimes involve visual elements such as Keszler's drawings, diagrams, screen prints, and writings. In 2012, Pitchfork wrote that "Keszler deserves recent attention for his large-scale sound art installations, which not only force musical ideas to interact with an acoustic environment but, in turn, for flesh-and-bone musicians to interact with both of them.
http://www.elikeszler.com/

----------

PALMOVKA (SK)
Večer rozohreje vystúpenie slovenskej elektronickej hudobníčky Lucie Udvardyovej známej ako Palmovka, ktorej pulzujúce plochy nedávno s úspechom otvárali londýnske vydanie NEXTu.
https://soundcloud.com/palmovka

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry Sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google