PRO-TÉZA 2017 Debris Company (premiéra nového site - specific projektu)

Medzinárodný festival autorského divadla
Festival autorského divadla predstavuje inovatívne divadelné inscenácie domácej a zahraničnej scény. V spektre scénických podujatí je unikátny tým, že prináša výhradne tvorbu, ktorá nespracúva cudzie námety, ale pracuje s vlastnými témami a textami.

Pro-téza, festival autorského divadla, si nachádza v množstve jesenných kultúrnych podujatí každý rok svojich priaznivcov a do kultúrneho priestoru A4 na Karpatskej ulici, ktorým nechýba odvaha zúčastniť sa divadelného dobrodružstva a vychutnať si divadlo, ktoré na Slovensku bežne nie je uvádzané.

Nad 8. ročníkom festivalu, v roku 2017, prevzal záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Pavol Frešo.

Organizuje Divadlo SkRAT.

Festival Pro-téza 2017 podporil ako hlavný partner z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Regionálna dotačná schéma Bratislavského samosprávneho kraja. Partnermi festivalu sú: Poľský inštitút, České centrum, A4 - priestor súčasnej kultúry.

Kúpte si vstupenky


 

Poses/Essencies/Traps

Štvrtok / 20.00 / divadlo / 7 € / 5 € študenti

 

Účinkujú S. Vlčeková, P. Cseri, M. Haasová a iní, Výtvarné riešenie L. Pálmai Zvuk, svetlo, set Debris Company

 

štúdia.

 

Položili sme sa bruchom na zem, nohy od seba, dlane sme opreli o zem, napli ruky, vzopreli trup, hlavu vyvrátili dozadu - k nebesiam. Kričíme. Znie to ako hlboké a predĺžené krákanie vychádzajúce z útrob a rozkmitáva to dlhou vibráciou krk. Uvoľňuje sa tým s úľavou všetka otrávenosť životom a všetok strach zo smrti. Je to tu. Vždy aj bolo.

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google