PRO-TÉZA Ivo Dimchev: P Project (Bulharsko)

Festival „Pro-téza“ prináša od roku 2010 do Bratislavy inovatívne divadelné projekty zahraničnej a domácej scény. Do svojho programu zaraďuje len predstavenia, ktoré sú výsledkom kolektívnej alebo participatívnej autorskej tvorby s dôrazom na kvalitu, inovatívnosť a aktuálnosť. Po jednotlivých predstavenia sú besedy s tvorcami, vďaka čomu majú diváci možnosť nahliadnuť do zákulisia tvorby. Atmosféru festivalu dotvára sprievodný program.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, regionálna dotačná schéma Bratislavského samosprávneho kraja, Poľský inštitút v Bratislave, Goetheho inštitút, České centrum.

Kúpte si vstupenky


 

Koncept and hudba: I. Dimchev, Technická spolupráca: M. S. Sette, Účinkujú: I. Dimchev a diváci, Koprodukcia: Impulstanz Vienna, Kaaitheater, Trouble festival/Les Halles, Hebbel theater/Berlin, Volksroom, Humarts Foundation, Frascati/Amsterdam, S podporou: Flemish Community/Belgicko

Kľúčom k interaktívnej inscenácii bulharského performera je absolútna dramaturgická sloboda v rukách divákov.

Dobrovoľníci z obecenstva sú požiadaní o splnenie jednoduchých úloh. Odmena pre odvážlivcov sa zvyšuje, no kontroverznosť zadaní tiež .

P Project nemá potrebu zosmiešňovať, stavať ľudí do nepríjemných situácií, či skúmať ako ďaleko sú ochotní zájsť. Na scéne vzniká vzácna situácia dobrovoľnosti, existujúca v najčistejšej forme jedine v divadle.

Hlavnou osou inscenácie sú P ako piano, P ako pray (modlitba) P ako poetry (poézia) P ako pussy (vagína) P ako poppers (afrodiziakálna látka).
 

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a regionálna dotačná schéma Bratislavského samosprávneho kraja

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google