HUGAR & Ecetera BAND

Výnimočné spojenie "hudby ostrova" s "hudbou Malých Karpát".
Islandská kapela Hugar a slovenské hudobné zoskupenie Ecetera band odohrajú 15. októbra spoločný dvojkoncert v A4 - priestor súčasnej kultúry.

Kúpte si vstupenky


 

O Islande sa zvykne hovoriť aj ako o krajine ľadu a ohňa a taká je aj autorská tvorba severského post- rockového dua Hugar z mestečka Seltjarnarnes. Mladá dvojica Bergur Þórisson & Pétur Jónsson, ktorá navštívi Slovensko po prvýkrát, predstaví ich čerstvý album, ale aj skladby z debutového eponymného albumu. Hudba dua Hugar vás očarí éterickými gitarami, jemným klavírom a elegantnými sláčikmi. Ich debut označil britský denník Independent za okúzlujúci neoklasický album. 

Inštrumentálna hudba formácie Hugar podnieti vašu imagináciu, ukolíše myseľ a rozbúcha srdce. Mimochodom - slovo "hugar" znamená v islandskom jazyku "myseľ".

https://www.youtube.com/watch?v=QmHknr66WBw


Koncert otvorí kapela Ecetera band z Bratislavy, ktorá zahrá svoje podmanivé hudobné príbehy v štýle progressive rock v sprievode originálnych videoprojekcií od domácich i zahraničných umelkýň - Martina Šperková (SR), Claire Paugam (FR), Petra Rybanská (SR) a Aleksandra Śnieżek-Markiewicz (PL). V obsadení spev, klavír, flauta, husle, violončelo a bicie nástroje prinesie hudobnú poetiku, ktorá k poslucháčovi prehovára originálnym jazykom a vytvára až kinematografický dojem.

Obsadenie:
Laura Lovišková - klavír, autor hudobných kompozícií
Jana Maria Stefancic - flauta
Klára Zbožinková - husle
Kristína Smetanová - spev
Lenka Novosedlíková - xylofón, zvonkohra, elektronika
Marcel Petráš - violončelo
Peter Čaputa -bicie, basgitara

https://www.youtube.com/watch?v=iQk2Tbi_5dM
FACEBOOK EVENT

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry Sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google