FRESH AIR: Beam Splitter / PJNK / Karkowski/Xenakis Proj.

**** Otvárací koncert medzinárodného projektu FRESH AIR: štvormaratón vyberanej súčasnej hudby, od improvizovanej po komponovanú. ****

Kúpte si vstupenky


 

ZMENA PROGRAMU - ZMENA ÚČINKUJÚCEHO: Práve sme sa dozvedeli zlú správu, že George Bagdasarov – jedna polovica Ersatzteile – zo zdravotných dôvodov nebude môcť pricestovať. Ospravedlňujeme sa preto za zmenu v programe, podarilo sa však zabezpečiť skvelú náhradu: Pjoni vystúpi vo dvojici s českou umelkyňou a hudobníčkou Kateřinou Zochovou ako duo PJNK.------Virtuózne duo BEAM SPLITTER (NO/US), to je vokalistka a violončelistka Audrey Chen – ktorá zažiarila pred šiestimi rokmi na festivale NEXT – a nórsky pozaunista Henrik Munkeby Nørstebø. Vystúpenie dvojice, manévrujúcej medzi krehkosťou, intimitou, ekstatickosťou a hlbokým sústredením, sľubuje neobvyklý zážitok najmä priaznivcom spontánnej improvizovanej hudby a neošúchaných zvukov.

------

Pôvodom krakovský skladateľ a hudobník ZBIGNIEW KARKOWSKI (1958-2013) bol vo svete známy vďaka svojim imaginatívnym a často nekonformným dielam, štýlovo siahajúcich od hudby pre akustické nástroje až po digitálny noise. V roku 2006 sme mali tú česť privítať ho aj v A4 a nielen preto teraz radi uvádzame špeciálny projekt, ktorý je okrem Karkowskeho tvorby poctou aj ďalšiemu vizionárovi hudby 20. storočia: IANNISOVI XENAKISOVI (1922-2001). Violončelista Anton Lukoszevieze a basgitarista/elektronik Kasper T. Toeplitz prichádzajú s programom vyberaných kompozícií oboch skladateľov pre sólové nástroje a elektroniku, ktoré s veľkým ohlasom uviedli viaceré prestížne festivaly súčasnej hudby. V spolupráci s Poľským inštitútom v Bratislave.

Iannis Xenakis – Kottos pre violončelo (1977) 8'
Zbigniew Karkowski – Nerve Cell_0 pre violončelo a elektroniku (2012) 38'

Anton Lukoszevieze – violončelo
-----

Iannis Xenakis – S. 709 pre mag. pás and 4 reproduktory (1994) 7'
Zbigniew Karkowski – Fluster pre basgitaru a elektroniku (2010) 40'

Kasper T. Toeplitz – basgitara a elektronika

-------

Koncert sa koná v rámci projektu Fresh Air: Súčasné trendy v hudbe, kine, divadle a mediálnom umení podporeného z grantov EHP a štátneho rozpočtu SR, v celkovej výške 160 430 €.

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry Sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google